Eleştiri Hamburgeri

 

Eleştiri yapmak insanın doğasında olan bir şey. Beğenmediğimiz, eksik gördüğümüz veya da bize göre yanlış olduğunu düşündüğümüz şeyi karşı tarafa ifade etme isteği duyuyoruz. Yalnız bazı insanlar eleştirinin dozunu ayarlamakta zorlanıp sözleriyle karşı tarafı rencide edebiliyor. Eleştiri Hamburgeri yöntemini kullanarak karşı tarafı rencide etmeden istediğiniz eleştiri mesajını karşı tarafa iletebilirsiniz. 

Her zaman sözlerinize övgüyle başlayıp, ardından eleştiriden bahsedip, sonunda pozitif bir notla bitirmeniz gerekiyor. 

“Selam Melih Bey, bugünkü sunumunuz harikaydı, kimsenin bahsetmediği çok önemli noktalara değindiniz. Ancak, biraz daha fazla örnek verip sunumu görsellerle besleseydiniz çok daha iyi olabilirdi. Ama yine de sizi dinlemek büyük bir keyifti. Bitirişe bayıldım, sunumu müzikle bitirmeniz de çok akıllıcaydı. Tebrik ederim.

 

Eleştiri Hamburgeri, negatif mesajın karşı tarafa daha yumuşak bir şekilde geçmesini sağlıyor. Bu yöntemi insan yönetiminde ve birebir insan ilişkilerinizde kolaylıkla kullanabilirsiniz. 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmaz. Zorunlu Alanlar *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.